blog

Czarter jachtów – w porcie Ryn na Mazurach

Port Ryn na Mazurach to miejsce, z którego bez wątpienia warto rozpocząć swoją żeglarską przygodę. Dlaczego? Czekają na Ciebie rozbudowana infrastruktura (kilka przystani, w tym nowoczesna ekomarina), przepiękne widoki oraz mazurski zgiełk. W porcie Ryn znajdziesz też najlepsze housoboaty do wynajęcia – jachty motorowe dostępne w Klar Czarter.

Czym wyróżnia się Ryn, niewielkie miasteczko u brzegu dwóch jezior: Ryńskiego i Ołów? Poznaj tę fascynującą okolicę i dowiedz się, jak wyczarterować jacht! Port Ryn to dla wielu fajny port na starter czarteru na Mazurach! 

Dlaczego warto odwiedzić Port Ryn? Mazury w najlepszym wydaniu

Szukasz niewielkiej, urokliwej miejscowości, w której poczujesz prawdziwy mazurski klimat? Ryn na Mazurach to perfekcyjna lokalizacja dla każdego miłośnika niepowtarzalnej atmosfery! To niewielkie miasto (liczy zaledwie kilka tysięcy mieszkańców), które leży na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Najstarsze ślady osadników mieszkających na tym terenie pochodzą z 4500–1700 r. p.n.e.

Ryn znajduje się nad dwoma jeziorami. Widoki zapierają dech w piersiach – zarówno z brzegu, jak i z wody. Oprócz możliwości obcowania z naturą miasteczko gwarantuje także szereg innych atrakcji.

Co na Ciebie czeka, jeśli wybierzesz właśnie tę okolicę? Koniecznie sprawdź najciekawsze miejsca i zabytki:

  • grodziska, pozostałości po dawnych osadach – w pobliżu Rynu znajduje się ich kilkanaście, m.in. grodzisko Galindów przy wsi Jeziorko (tzw. Zamkowa Góra);
  • kopce strażnicze – nasypy służące dawniej do patrolowania okolicy, teraz świetne punkty widokowe (w okolicy Rynu m.in. przy wsi Orło);
  • zamek krzyżacki z XIV w. – znajduje się między dwoma jeziorami, jest dostępny do zwiedzania, a dodatkowo aktualnie mieści się w nim hotel;
  • wiatrak holenderski z XIX w. – odrestaurowany, obecnie można wynająć w nim nocleg. 
  • Port Ryn

    Port Ryn

Nowoczesna ekomarina Port Ryn – w którym poczujesz mazurskiego ducha

Chociaż w Rynie jest dostępnych kilka portów, najpopularniejszy z nich to ten położony na północnym brzegu jeziora Ryńskiego. Ekomarina Ryn znajduje się praktycznie w centrum miasta, dzięki czemu to doskonała lokalizacja dla tych żeglarzy, którzy szukają portowego zgiełku.

To ekologiczna przystań z nowoczesną infrastrukturą, m.in. pralnią, suszarnią i łazienkami. Co ważne – znajdziesz tam również bezpłatne Wi-Fi. Dzięki odpowiednio przygotowanym miejscom do cumowania łatwo zarówno wypłynąć, jak i wpłynąć do przystani, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z żeglowaniem.

Żeglarze zwracają także uwagę, że to jeden z tych portów, gdzie ceny są naprawdę niskie (kilkadziesiąt złotych za dobę cumowania). Zawsze warto sprawdzić je przed sezonem. 

W pobliżu ryńskiego portu czeka na Ciebie wszystko, czego tylko potrzeba w trakcie wakacji, m.in. sklepy spożywcze, bary, restauracje, apteka, plac zabaw, siłownia pod chmurką, bankomat, przychodnia i wiele więcej. Zaraz przy ekomarinie zjesz m.in. świeżą rybę czy pyszne lody.

Port Ryn jest czysty i zadbany, a wieczorem – pięknie oświetlony. Do dyspozycji jest bosman, który chętnie udziela wskazówek i odpowiada na pytania. To miejsce, w którym naprawdę poczujesz mazurski klimat i z którego wypłyniesz w niezapomniany rejs z bliskimi.

Czartery Ryn – jak wynająć jacht w ekomarinie Ryn?

Interesuje Cię czarter jachtów? Ryn to doskonała baza na mazurski wypad – także dla tych osób, które dopiero zdobywają swoje pierwsze doświadczenia. To właśnie z ekomariny Ryn rozpoczniesz swój rejs, jeśli zdecydujesz się na wynajem łodzi motorowej od Klar Czarter.

Wyczarterujesz tzw. houseboat, czyli niewielki jacht napędzany silnikiem. Doskonale sprawdza się on w roli „domu na wodzie” (możesz spędzać w nim czas zarówno w trakcie dnia, jak i nocą). Dzięki temu, że to jacht motorowy o spacerowym charakterze, znacznie łatwiej pływać nim po mazurskich wodach nawet bez większego doświadczenia.

Czy potrzebujesz patentu, by wynająć właśnie taką łódź? Wbrew pozorom – wcale nie! Dostępne w Klar Czarter houseboaty spełniają prawne wymagania, by mogły czarterować je także osoby bez uprawnień. Przed wypłynięciem odbędziesz ponadto szkolenie, dzięki któremu dokładnie dowiesz się, jak obsługiwać jacht.

Chcesz wiedzieć więcej o uprawnieniach? Sprawdź artykuł: Czy można wynająć jacht bez patentu?

Jak wygląda niewielka łódź motorowa? Znajdziesz w niej nie tylko wygodne kajuty wyposażone m.in. w łóżka, ale też kuchenkę z niezbędnymi przyborami, łazienkę z prysznicem czy ogrzewanie. 

Ekomarina Ryn

Wynajem takiej barki mieszkalnej to niezwykle popularny sposób spędzania wakacji wśród rodzin z dziećmi, osób 60+ oraz grup przyjaciół, którym zależy na bezpieczeństwie. To idealny sposób na przygodę na wodzie – w wygodnych i komfortowych warunkach.

Aby wypłynąć w rejs z portu Ryn na Mazurach, wybierz interesujący Cię termin i zarezerwuj go (np. przez internet – na stronie Klar Czarter znajdziesz wygodny formularz). Dobre jachty, szczególnie te dostępne bez patentu, są rozchwytywane. Zaplanuj więc swoją mazurską przygodę z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Zastanawiasz się nad tym, czy warto spędzić wakacje na wodzie? Wynajmij łódź w Ekomarinie Ryn i zanurz się w niepowtarzalnej, gwarnej atmosferze mazurskiego portu!