blog

Czarter jachtów Ruciane-Nida – co warto wiedzieć

Malownicze widoki, bliskość przyrody, liczne porty – a to wszystko tylko 200 km od Warszawy… Tak w skrócie można opisać Ruciane-Nida, czyli niewielką mazurską miejscowość nad jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką. Czarter Jachtów Ruciane Nida? Zapraszamy!

To lokalizacja, która sprawdzi się zarówno jako baza wypadowa, jak i przystanek w trakcie rejsu. Szczególnie spodoba się miłośnikom aktywnego wypoczynku i relaksu na łonie natury. Poznaj lepiej tę magiczną okolicę i sprawdź, co czeka na Ciebie w Rucianych!

Dlaczego warto odwiedzić Ruciane-Nida? Malownicza perełka Mazur

„Urok” – to słowo najczęściej pojawia się w opiniach turystów, którzy pokochali Ruciane-Nida. Miasteczko wyróżnia się unikalnym połączeniem mazurskiego klimatu i dzikiej przyrody z dobrze zadbaną infrastrukturą. 

Początki osad sięgają średniowiecza – jednak połączenie Rucianego i Nidy nastąpiło później, a prawa miejskie uzyskały już jako jedna miejscowość w 1966 r.

Ruciane-Nida znajduje się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w Puszczy Piskiej. Aż 75% powierzchni gminy zajmują lasy, a jeziora i rzeki – ok. 10%. Dzięki temu ten malowniczy zakątek sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu. Żeglowanie, piesze wycieczki, odkrywanie okolicy rowerem, wędkowanie… To tylko niektóre z możliwych aktywności, dzięki którym łatwo odpocząć, a jednocześnie poczuć mazurskiego ducha.

Ruciane-Nida

Ruciane-Nida

Kiedy warto odwiedzić Ruciane-Nidę? To miejsce, które doskonale nadaje się na wyjazd podczas wakacji, a także dłuższych weekendów (np. majówki). Do miasteczka warto wybrać się też zimą, gdy okolica jest zasypana śniegiem, a jeziora okute lodem. Choć są tacy co uważają, że miasto jest wyludnione ale ma to swój klimat. Polecamy zajechać do Kadzidłowa do Oberży pod Psem

Atrakcje: Ruciane-Nida i okolice

Zaledwie 3 godziny jazdy z Warszawy i 4 godziny drogi z Łodzi znajdziesz miejsce, w którym odetchniesz pełną piersią i naładujesz akumulatory. Co warto zobaczyć w okolicy? Najciekawsze atrakcje:

  • zabytkowa wyłuszczarnia nasion w Rucianem-Nidzie – budynek z XIX w., w którym nadal pozyskuje się nasiona;
  • salon hrabiny Marion Dönhoff w Gałkowie – w dworku z XIX w.;
  • park dzikich zwierząt w Kadzidłowie – ponad 100 ha, gdzie można obserwować m.in. daniele, żubry, łosie i jelenie;
  • osada kulturowa w Kadzidłowie – drewniane budynki, np. spichlerz, chałupa i budynek gospodarczy.

Miłośnicy obcowania z naturą i aktywnego wypoczynku także będą zadowoleni: Ruciane-Nida to liczne szlaki kajakowe i rowerowe (np. Pętla Nidzka – 49 km) oraz ścieżki spacerowe, w tym edukacyjne (np. Ruciański Las – Szlakiem starych dębów). 

Wokół jezior znajdziesz też sporo zadbanych plaż i kąpielisk, gdzie odpoczniesz i ochłodzisz się w gorący dzień. Zimą Ruciane-Nida zamienia się z kolei w zaczarowaną krainę, po której można poruszać się nartami biegowymi.

Żeglarze szczególnie cenią sobie śluzę Guzianka, która łączy Jezioro Nidzkie z resztą szlaku wodnego. Rocznie w tym miejscu przepływa nawet 15–20 tys. łodzi!

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł: Śluza Guzianka – ponad 140 lat żeglarskiej tradycji

Śluza Guzianka

Śluza Guzianka

Porty i przystanie Ruciane-Nida 

Jak na mazurską okolicę przystało, w Rucianem-Nidzie znajdziesz kilkadziesiąt przystani, marin i portów. Rozbudowana infrastruktura powoduje, że to lubiana baza wypadowa, z której wiele osób rozpoczyna mazurską przygodę. Dla innych to ciekawy i malowniczy przystanek podczas rejsu. Oprócz jachtów w okolicy wynajmiesz też inny sprzęt wodny, np. skuter, rowerek czy kajak.

Do najpopularniejszych portów w Rucianem-Nidzie należą:

  • U Faryja, ul. Dworcowa 6G – zmodernizowane pomosty, łazienki, umywalnia naczyń, odbiór śmieci, prąd, ładowanie i wiele więcej;
  • Mazurski Raj, ul. Piaski 5 (przy hotelu) – woda pitna, łazienki, prąd, internet i wiele więcej;
  • Ruciane Park, ul. Wrzosowa 3 – nowe łazienki, umywalnia naczyń, przyłącze elektryczne, woda pitna i wiele więcej.

Szukasz najlepszego portu dla siebie? Sprawdź artykuł: Czarter jachtów w porcie Ryn na Mazurach!

Czartery jachtów Ruciane-Nida – jak wynająć jacht żaglowy w tej okolicy?

Jeśli interesuje Cię czarter jachtów, Ruciane-Nida to doskonała lokalizacja – z dużym wyborem jachtów do wypożyczenia. W pobliskim porcie wynajmiesz także jacht z Klar-Czarter. W tym uroczym zakątku Mazur przycumował jacht żaglowy Janmor 32. 

To jacht żaglowy z trzema kajutami i wygodną łazienką, gdzie spokojnie odpocznie aż 10 osób. Jacht jest doskonale wyposażony – m.in. w sprzęt kuchenny. Zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i komfort pływania nawet przy niewielkim wietrze.

Jak wynająć jacht w Rucianem-Nidzie? Janmor 32 ma 10 m długości, dlatego jest dostępny dla osób z uprawnieniami – minimum patentem żeglarza jachtowego. Aby go wyczarterować, wystarczy zarezerwować wybrany termin przez internet. Mailowo otrzymasz wszystkie szczegóły, m.in. na temat dokładnego wyposażenia. Przed wypłynięciem wystarczy wpłacić kaucję przelewem.

Szukasz urokliwego i spokojnego miasteczka, by odpocząć na Mazurach? Ruciane-Nida to doskonała lokalizacja dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. W porcie wyczarterujesz też jacht, którym wypłyniesz na mazurskie wody!

A jeśli szukasz houseboata na wynajem to zapraszamy do Rynu.

Wiemy, że po czarterze są tacy klienci, którzy chcą zainwestować w domek na wodzie i posiadać własny houseboat na weekendy. Dla tych osób powstał artykuł: 

Houseboat – pomysł na inwestycje w domek na wodzie.

Pozdrawiamy

Do zobaczenia na Mazurach

Tel. 514156196